Реабілітація після інсульту

За останні кілька років дуже сильно збільшилася кількість інсультів, які призводять до летального результату. При цьому з таким діагнозом звертаються за допомогою до фахівців вже не тільки люди похилого віку, як було ще 10-15 років тому, а й пацієнти до 40 років, нерідкі випадки дитячих інсультів. Основна причина тяжких ускладнень і повторних інсультів в тому, що після перебування в стаціонарі багато хто повертається додому і продовжує далі приймати таблетки, абсолютно не приділяючи уваги виконанню хоча б елементарного комплексу нескладних вправ.

Відновлення після інсульту - цілком досяжне завдання кожного, хто відповідально ставиться до свого здоров'я. І краще, якщо це буде під керівництвом кваліфікованих фахівців у хорошому профільному санаторії. Там вам допоможуть закінчити розпочате лікування після інсульту, оскільки вдома пацієнти частіше "залежуються", відмовляючись навіть вставати з ліжка.

Отже, на що ж варто звертати увагу в першу чергу, якщо ви вирішили пройти курортно-санаторне лікування. По-перше, звичайно ж - це рівень кваліфікації та наявність досвіду роботи медичного персоналу санаторію з подібними хворими. По-друге, показник високого рівня санаторію - це наявність спеціального технічного обладнання, якого вимагає реабілітація після інсульту: сучасні комплексні пристрої для відпрацювання рухів, для тренування вестибулярного апарату і багато інших. Лікарі-невропатологи стверджують, що паралізовані м'язи слід в прямому сенсі "змушувати" працювати масажем, електростимуляцією, спеціально підібраним комплексом вправ.

Відразу слід зазначити, що реабілітація після ішемічного інсульту - це ще й досить тривалий процес. Деяким може вистачити тижня перебування в реабілітаційному санаторії, а іншим потрібно витрать не один місяць, щоб добитися позитивних результатів. У будь-якому випадку, навіть маленький успіх - результат величезної роботи пацієнта і лікаря.

Звідси випливає і наступний критерій хорошого санаторію - це його близьке територіальне розташування від вашого місця проживання. У цьому випадку ви зможете частіше відвідувати своїх близьких, тому підтримка і увага є незамінним джерелом позитивних емоцій, що благотворно впливають на позитивну динаміку одужання. Тому якщо ви проживаєте в Київі чи області, то кращий санаторій в Київській області знаходиться в Конча Заспі. Колектив професіоналів санаторію «Конча-Заспа» - це завжди індивідуальні рекомендації, підтримка і націленість на загальний результат.

Слід зазначити такі методи реабілітації і відновлення, що широко застосовуються в санаторії як гідротерапія, механотерапія, електросвітлолікування, грязелікування, ручний масаж, лікувальна ходьба. Спеціально для вас підберуть ту програму реабілітації, яка буде ефективна саме для вашого відновлення: фізіотерапевтичні процедури, лікувальна фізкультура, а також проведуть функціональну і ультразвукову діагностику.

За статистикою люди, які перенесли інсульт, схильні до ризику його повторного розвитку особливо протягом перших кількох років, тому хворобу легше попередити і не залишати без уваги серцево - судинні захворювання, стежити за своїм артеріальним тиском.